Blog
Száraz bőr esetében a faggyúmirigyek működése csökkent, vagyik a faggyútermelés a normálisnál kisebb mértékű. A szükségesnél jóval kevesebb ceramid (habarcsként tartja össze a szarusejteket) keletkezik, a bőrfelszíni emulzió zsíros fázisa hiányos. A bőr matt, fénytelen, a bőrfelszín érdes tapintású, a pórusok zártak, mitesszerek csak ritkán fordulnak elő. A száraz bőr gyakori problémája a vízhiány, a bőrérzékenységi állapot, és az idő előtti öregedés, vagyis az apró ráncok korai megjelenése. Kozemtikumokkal jelentősen javítható a száraz bőr állapota.
A zsíros bőr, amellett hogy számos életmódbeli, hormonális tényező is befolyásolja, egy bőrtípus. A túlzott faggyútermelés hatására a bőrfelszínre túl sok sebum ürül, amely az elhalt hámsejtekkel keveredve eltömíti a pórusokat és mitesszerek kialakulásához vezet. Amit mindenképpen kerülnöd kell, azok az alkoholos tonikok, illetve minden olyan készítmény, ami szárító hatású, mert ezek a bőr nedvességtartalmát csökkentik, ami végül fokozottabb faggyútermelésre ösztönzi a bőrt.
Az érzékeny bőr ápolása nagyobb odafigyelést kíván, mint egy normál állapotú bőré. Könnyen irritálódik a környezeti hatásoktól, a hidegtől, széltől, naptól, vagy a nem megfelelő kozmetikumoktól: kipirosodhat, viszket, esetleg piros kiütések jelenhetnek meg rajta. A bőr érzékenységét a bőrbarrier, vagyis a bőr saját védőrétegének meggyengülése okozza: ilyenkor a bőröd sokkal védtelenebb a külső hatásokkal szemben.
A pattanásos, aknés bőr az egyik leggyakoribb és a legkellemetlenebb bőrproblémam melynek kiváltó okai sokfélék lehetnek (pl. táplálkozás, stressz, hormonális). A pattanások egyik fő okozói az eltömődött pórusok, melyekben elszaporodnak bizonyos baktériumok. A szervezet ilyenkor ellentámadásba kezd és megjelenik a gyulladás. A pórusok tisztán tartásával nagy mértékben csökkenthető a pattanások kialakulásának esélye. Kerülni kell a nehéz, olajos állagú hidratálókat, hogy elkerüljük a pórusok eltömődését. A kialakult pattanások esetében sokat segíthetnek a különböző bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő hatóanyagú termékek, amik meggyorsítják a sejtregenerációs folyamatokat, és a hegmentes gyógyulást.
A ráncok előbb-utóbb mindenkinél jelentkeznek, ám azt, hogy ez mikor és milyen mértékben következik be, sok tényező befolyásolja. A bőrtípus, életmód és persze a bőr ápolásának minősége is közrejátszik. A ráncok elleni küzdelemben is a megelőzés a legfontosabb. Az UV sugárzás nagy mértékben gyorsítja a bőrben az öregedési folyamatokat, így a napi fényvédelem fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. A már meglévő ráncokkal szemben a barrier-erősítő, bőrazonos vegyületek és kollagén-termelést serkentő hatóanyagok alkalmazhatók sikeresen.
A tág pórusok kialakulásának egyik oka a túlzott faggyútermelés, amihez a pórusok fala alkalmazkodni próbál, így kitágul. Ha ez a kivezető cső eltömődik, létrejönnek a mitesszerek. A tág pórusok a bőr öregedésével is megjelenhetnek, a napsugárzás káros hatása által. Ilyenkor a bőr kollagén termelése csökken és a pórusok fala ezért válik lazává. Megfelelő ápolással és fényvédelemmel megelőzhetŐ a tág pórusok kialakulása és csökkenthető a pórusok mérete.
Az anti-aging, vagy fiatalító kozmetikumokban lévő hatóanyagok bizonyítottan gátolják a bőr öregedését vagy javítják a bőr tömörségét, elaszticitását. Az olyan sokoldalú anti-aging összetevők, mint a niacinamid vagy adenosine kiemelten segítik a bőrsejtek regenerálódását, sejtvédő és kollagén-termelés serkentő hatásúak, de önmagukban nem elegendőek a fiatalos, feszesebb bőr eléréséhez. Egy anti-aging rutin szerves része a megfelelő arctisztítás és hámlasztás, táplálás, bőséges hidratálás, de legfőképpen a napi fényvédelem.
A 10 lépéses bőrápolási rutin valójában egy életforma, mely ugyanúgy az életük részét képezi, mint a tisztálkodás és az étkezés. A megfelelő bőrápolási termékek nagyon lényegesek, ám az is fontos, hogy azokat a megfelelő sorrendben és a megfelelő módon kell használni.